بلاگ

تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان

تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان

تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان یکی از اولین کارهایی است که برای ثبت نام بچه‌ها در آموزشگاه‌های زبان انجام می‌شود. تعیین سطح باعث می‌شود که بچه‌ها در کلاسی مناسب با سطح زبان خودشان شرکت کنند و این کار مزیت‌های متعددی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم. در ادامه در مورد تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان و دلایل اهمیت آن بیشتر بخوانید و با دو نمونه سوال برای تعیین سطح زبان کودکان و نوجوانان آشنا شوید.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان چیست؟

آزمون تعیین سطح زبان برای هر مقطعی که باشد یک آزمون چند بخشی است که برای مشخص کردن میزان تسلط یک فرد به زبان برگزار می‌شود. نتایج این آزمون نشان می‌دهد که شما در چه سطحی از تسلط قرار دارید. با کمک این سطح می‌توانید دوره‌ی آموزشی، کلاس و کتاب‌های آموزشی مناسب خودتان را انتخاب کنید. در واقع انتخاب سطح کلاسی که در آن شرکت می‌کنید باید حتما متناسب با سطح زبان شما باشد.

مزایای شرکت در آزمون تعیین سطح

حالا شاید بپرسید که این آزمون اصلا چه ضرورتی دارد؟

وقتی در کلاسی شرکت می‌کنید که متناسب با سطح زبان شما نیست، یا کتابی می‌خوانید که مناسب با میزان تسلط شما بر زبان نیست، روند آموزشی شما مختل می‌شود.

اگر کتاب و کلاس، بالاتر از سطح شما باشد، نمی‌توانید به‌خوبی تمام مطالب را فرا بگیرید، در یادگیری دچار مشکل می‌شوید و یادگیری برای شما سخت می‌شود. از هم‌کلاسی‌های خود عملکرد بدتری خواهید داشت و همین باعث کاهش اعتمادبه‌نفس می‌شود. این مورد برای بچه‌ها اهمیت بیشتری دارد. وقتی در کلاسی قرار می‌گیرند که توانایی رسیدن به سطح دیگر هم‌کلاسی‌های خود را ندارند، به‌شدت سرخورده می‌شوند و ممکن است تمایل خود را برای ادامه دادن زبان، از دست بدهند.

اگر سطح کلاس یا کتاب، پایین‌تر از سطح زبان شما باشد، مطالبی که یاد می‌گیرید برایتان پیش پا افتاده است. در نتیجه خیلی زود خسته می‌شود و شاید حوصله‌تان در کلاس سر برود. این عامل هم باعث می‌شود که تمایلی برای ادامه دادن نداشته باشید.

به‌خصوص برای بچه‌ها، این عامل اهمیت زیادی دارد. چون بچه‌ها معمولا خیلی زود توجه و علاقه‌ی خود را از دست می‌دهند و باید در کلاس‌های جذاب و متنوع شرکت کنند. اگر مطالب برایشان ساده و تکراری باشد، نمی‌توانند تمرکز کنند و بی‌انگیزه می‌شوند.

بخش‌های مختلف آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی کودکان

آزمون‌های تعیین سطح معمولا چند بخش مختلف دارند. البته این در تمام آزمون‌ها یکسان نیست. هر مجموعه یا هر آموزشگاه ممکن است آزمون متفاوتی با توجه به نیازهای خود داشته باشد.

اما در مجموع آزمون‌های تعیین سطح شامل چند بخش اصلی هستند:

درک مطلب

برای موفقیت در این قسمت از آزمون باید بتوانید چیزهایی که می‌خوانید، درک کنید و در جواب، پاسخ‌های درست بنویسید. در نتیجه هر دو مهارت خواندن و نوشتن شما را می‌سنجد. این قسمت معمولا شامل متن‌های کوتاه است که بعد از آن چند سوال درباره‌ی متن از شما پرسیده می‌شود. سوال‌ها ممکن است چهار گزینه‌ای، پر کردن جای خالی یا سوال تشریحی باشند. گاهی اوقات در بعضی آزمون‌ها تمام سوال‌ها چهارگزینه‌ای است.

گرامر

سوال‌های این قسمت مربوط به قواعد گرامر است. برای جواب دادن به این سوال‌ها باید گرامر را تا سطح موردنظرتان به‌خوبی بلد باشید. سوال‌ها تنوع زیادی دارند و می‌توانند چهارگزینه‌ای یا حتی تشریحی باشند. این قسمت معمولا متنی برای درک مطلب ندارد و فقط از قواعد گرامر سوال پرسیده می‌شود.

لیسنینگ

در آزمون‌های مفصل‌تر، بخشی از آزمون به مهارت لیسنینگ اختصاص دارد. در این قسمت معمولا محتوایی صوتی پخش می‌شود و سوال‌هایی مرتبط با آن، مطرح می‌شود. این قسمت تقریبا شبیه بخش درک مطلب است با این تفاوت که متن نوشته‌شده را جلوی چشم نمی‌بینید. باید قبلا آن را گوش کنید و اگر نیاز دارید، یادداشت‌برداری کنید.

اسپیکینگ

در آزمون‌های مفصل‌تر و پیشرفته‌تر، حتما بخشی از تست تعیین سطح به مهارت اسپیکینگ اختصاص دارد. در این بخش معمولا یک ممتحن از شما سوال‌هایی می‌پرسد و میزان مهارت شما در صحبت کردن را می‌سنجد.

چطور آزمون تعیین سطح بدیم؟

برای آزمون تعیین سطح مثل هر آزمون دیگری باید آمادگی کسب کنید اما این آمادگی، در یکی دو روز اتفاق نمی‌افتد. باید مدت‌ها و پیوسته برای خواندن زبان تلاش کرده باشید. برای موفقیت در آزمون‌های تعیین سطح، می‌توانید از منابعی که در مطلب زیر معرفی کردیم استفاده کنید:

برای آزمون تعیین سطح، سه روش مختلف وجود دارد:

  1. آزمون تعیین سطح آموزشگاه‌ها
  2. آزمون تعیین سطح سایت‌های آموزشی
  3. استفاده از اپلیکیشن زبانشناس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *